Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre

Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre

 

Projekto tikslas – priartinti profesinį mokymą prie darbo rinkos poreikių, tobulinant ir/arba įgyjant praktinius įgūdžius sektoriniame Melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto praktinio mokymo centre.

 

Projekto partneriai:

 

Kauno technikos profesinio mokymo centras

Raseinių technologijos ir verslo mokykla

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla

Vilkijos žemės ūkio mokykla

 

Finansuojama iš Europos socialinio fondo     

es inv

Projekto vykdytojas:

Outlook 3p1bvor4

Marijampolės profesinio rengimo centras

Tapybos paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“

Tapybos paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“

        Šalčininkų kultūros centre nuo 2021 m. spalio 14 d. atidaryta paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“, iliustruojanti ikiholokaustinę litvakiškų štetlų kultūrą. Čia ji svečiuosis iki lapkričio 8 dienos. Parodos mecenatas, dailininko sūnus Natan Karczmar, sako: „Parodą skiriu tėvo kūrybos ir motinos organizacinių įgūdžių atminimui. Taip pat – Dieveniškių štetlui ir jo gyventojams, padovanojusiems tėvui neprilygstamą vaikystę, kupiną meilės ir žavesio, lydėjusių jį visą likusį gyvenimą“.
       Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialas „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemas“ su pasaulio menininko Natano Karczmaro įsteigtais „S. Karczmaro kūrybos namais“ vykdo kultūros ir švietimo projektą, skirtą visiems besidomintiems įvairių Lietuvos tautų istorija ir palikimu. Projekto tikslas – supažindinti jaunimą ir plačiąją visuomenę su tradicine žydų kultūra, klestėjusia daugybėje Lietuvos miestelių iki Holokausto katastrofos.      Dailininko sūnaus Natano parengta tėvo kūrybinio palikimo rinktinė keliauja atverdama žmogaus gyvenimo ratui prasmingus kasdieninius, darbo, paprotinius ir religinius epizodus. S. Karczmaro tapybos darbai atrakina duris į šiandien prarastą, o tuomet bendruomeniškai veikusį dieveniškiečių žydų pasaulį. Tuo pačiu šis pasaulis universalus ir didžiąja dalimi būdingas visoje Lietuvos teritorijoje iki 1941 metų gyvavusiems štetlams. Savo kelionę paroda pradėjo 2018 m. lapkričio mėnesį tapybos darbų pristatymu Dieveniškėse. Būtent šiame miestelyje, arba štetle, pas dieveniškiečius senelius vasarodavo Varšuvoje gimęs būsimas dailininkas. Mažasis Simonas „sugėrė“ ryškias ir spalvingas žydų bendruomenės gyvenimo akimirkas. Gyvybingi vaikystės įspūdžiai įkvėpė Simoną Karczmarą kūrybai, kurios dovanomis mes dabar galime grožėtis. Šviesia jėga įkrauti paveikslai šiandien kviečia ir pasinerti, ir suprasti, ir atsiverti. Tapybos darbų kolekcija jau džiugino Šiaurės Jeruzalės – Vilniaus – gyventojus ir svečius Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, Rygos ir Talino žydų bendruomenėse, o mažoji keliaujanti litografijų paroda –  Lietuvos regionų bendruomenes.
       Siūlome Šalčininkų miesto ir rajono gyventojams bei švietimo ir kultūros institucijoms pasinaudoti proga ir apsilankyti parodoje, kurioje ne tik patirsite sąlyčio su menu katarsį, bet ir rasite peno edukacijai žydų bendruomeninės kultūros tema.
Parodos plakatas PRAYER TO THE MOON ALININKAI

Socialinės partnerystės programos ,,Valgyk protingai“ projektas GARDUMĖLIS, 2020-2021m.

„Mano virtuvėlės užrašuose“ fiksuojami dalyvių atradimai savarankiškai gaminant patiekalus iš vietinių ūkininkų užaugintų ir tiekiamų produktų. Ugdomas jaunimo skonis sveikam maistui gaminant ir ragaujant patiekalus iš mažiau žinomų ir rečiau šeimos stalui įgijamų ir patiekiamų produktų: iš daržovių, jautienos, paukštienos, ėrienos, ožkos pieno produktų ir žuvies, su įvairesniais žalumynais ir prieskoniais. Pratinama eksperimentuoti: pritaikyti receptūras šeimos stalo tradicijoms ir namų virtuvės aplinkai; gaminant patirtais įspūdžiais dalintis asmenininėje virtuvėlės užrašinėje; surinkti maisto istorijas ir pasakojimus, išnyrančius bendraujant mažutėse namų maisto laboratorijose.  Teminiai užsiėmimai moko skaityti produktų sudėties etiketes, apskaičiuoti pirkinių krepšelį atitinkamiems valgiaraščiams; planuoti išlaidas maisto produktams ir rasti pusiausvyrą tarp tikslo kuo sočiau pasimaitinti bei tikslo išsiugdyti praktinius gebėjimus pasigaminti skanaus ir sveiko maisto sau ir šeimai; apskaičiuoti maistinę produktų vertę bei įprasti nustatyti sveikos mitybos kaštus kaip alternatyvą "greitmaisčio" ir "šlamštmaisčio" pasiūlai; sąmoningumo, verslumo ir finansinio raštingumo, renkantis produktus iš vietos ūkininkų. „Mano virtuvėlės užrašai“ tampa suasmeninta mėgstamų ir išbandytų receptų parankine knyga bei patirties dienoraščiu.

PDF ikonėlė124x124Atsisiųskite projekto lankstinuką.

1 logo    2 logo    3 logo 1